kask narciarski dla dzieckaWedług przepisów, jeśli dziecko nie ukończyło piętnastego roku życia ma obowiązek noszenia kasku na stoku. Ze względów jednak bezpieczeństwa powinniśmy zadbać o to, żeby nasze dzieci jeździły w kaskach nawet po ukończeniu piętnastego roku życia. Dotyczy to również nas samych.

Kask narciarski to z jednej strony zabezpieczenie głowy przed upadkiem ale także większy komfort jazdy w przypadku wietrznych i chłodnych dni. Aby kask dla dziecka spełniał wszystkie te funkcje musi być odpowiednio dobrany. Jak się do tego zabrać?

Jak dobrać kask narciarski dla dziecka?

Wybór kasku dla dziecka nie jest prosty. T dość trudne zadanie dla nas samych, kiedy to mamy wiekszą kontrolę nad tym jak kask dostosowuje się do naszej głowy.

Rozmiar kasku

Tak samo jak w przypadku dorosłych, rozmiar kasku dla dzieci odpowiada obwodowi głowy 1cm nad łukiem brwiowym. Jeśli przednia krawędź kasku kończy się na wysokości wałów oczodołowych, kask leży odpowiednio. Taki rozmiar kasku pozwala na dobre dopasowanie gogli dzięki czemu nie będzie on spychać ich w dół. Jeśli chodzi o tylną krawędź, powinna się znajdować na tyle wysoko, by dziecko nie odczuwało dyskomfortu podczas ruszania głową.

Model kasku
Mimo, że wygląd kasku ma tu najmniejsze znaczenie dla bezpieczeństwa, musimy liczyć się z tym, że to najważniejszy etap wyboru kasku dla dzieci. Dla nich musi on być przede wszystkim efektowny.  Najlepiej jest zdecydować się na klasyczny model dla dziecka. Kaski takie najczęściej mają w nazwie dodatkowo “Junior” lub “Kids”. Kask taki dostosowany jest do najmłodszych nie tylko pod względem lekkości konstrukcji ale również łatwości użytkowania. Najciekawsze wzory będą miały kaski dla zawodowców: slalomu, giganta, czy biegu zjazdowego, oznaczone Race. Jednak niekoniecznie to najlepsze rozwiązanie dla dziecka.

Zbędnym gadżetem są na pewno szczęki. Przeznaczony on jest jedynie do użytku sportowego a dla jazdy rekreacyjnej niewygodny oraz ograniczający widoczność. Nie warto również uszczęśliwiać dziecka modelami kasków z wbudowanymi głośnikami czy bluetoothem. Oprócz tego, że jest to zbędne na stoku dość znacząco ogranicza słyszalność.

Dobrym wyborem będzie jednak inny gadżet - osłony na uszach.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Green Oranges blue cyan

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight

Background Color

Spotlight9

Background Color

Footer

Note: The home page is overrided by Main Layout so the changing layout will not applied for this page.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Copyright © 2013 Kaski-Uvex.pl - Kaski i Gogle firmy Uvex.