kask narciarskiJeśli już zdecydowaliśmy się na konkretny sklep lub producenta kasków narciarskich, kolejnym krokiem przy wyborze kasku jest jego odpowiednie dopasowanie do naszej głowy. Na co zwracać uwagę? Które elementy są ważniejsze a które mniej istotne? Tego dowiesz się z poniższego porównania:

Normy i homologacje kasków narciarskich

Aby określić jak kupowany przez nas kask jest bezpieczny w użytkowaniu zostały stworzone normy i homologacje. Kask spełniać może od 1 do 3 norm. Oczywiście najlepiej wybrać ten, który spełnia je wszystkie. Jednak nie zawsze możemy sobie na to pozwolić, szczególnie ze względu na koszty. Absolutnym minimum jest zakup kasku, który posiada normę CE 1077. To najmniej restrykcyjna norma i posiada ją praktycznie większość produktów. Kolejną normą pod względem restrykcyjności wymagań jest ASTM F2040. Ostatnią, najbardziej restrykcyjną Snell RS 98. Spełnienie tej normy wymaga dużych ograniczeń w wyglądzie oraz ich kształcie dlatego niewiele producentów się na spełnienie tej normy decyduje.

Typy kasków narciarskich

W ofertach sklepów narciarskich występują obecnie trzy typy kasków:

  • kaski narciarskie z pełną skorupą - tego typu kaski polecane są amatorom oraz dzieciom. Twarda osłona kasku zabezpiecza zarówno całą głowę jak i uszy.

  • kaski narciarskie tzw. ¾ - W przypadku tych kasków głowa chroniona jest przez twardą osłonę jednak uszy zabezpieczone są jedynie miękką osłoną, która wykonana jest z odpowiedniej tkaniny, którą można wymieniać na lżejszą lub cieplejsza wersję. Jest to optymalne rozwiązanie do jazdy rekreacyjnej.

  • kaski narciarskie zawodnicze - kaski zawodnicze natomiast to produkty, które posiadają tzw. “szczękę”; wykorzystywane są również przez narciarzy pozatrasowych - freeriderów.

Design kasku

Chociaż pod względem bezpieczeństwa to najmniej istotna kwestia, wiele osób zwraca ogromną uwagę na design kupowanego kasku. Upewnijmy się więc, że kupowany kask będzie nam się podobał byśmy czuli się w nim komfortowo. Sprawdzić można również czy kask posiadać będzie dodatkowe elementy jak kanaliki i szczeliny wentylacyjne. Komfort jazdy zwiększa również odpinana wyściółka kasku.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Green Oranges blue cyan

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight

Background Color

Spotlight9

Background Color

Footer

Note: The home page is overrided by Main Layout so the changing layout will not applied for this page.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Copyright © 2013 Kaski-Uvex.pl - Kaski i Gogle firmy Uvex.