kask narciarski uvex

Jeżeli poszukujemy wymarzonego dla nas kasku musimy pamiętać, że oprócz designu zapewniać on powinien przede wszystkim bezpieczeństwo. Aby tak się stało powinien on mieć odpowiedni rozmiar. Nie możemy więc “na szybko” kupować kasków bowiem zarówno za mały jak i za duży produkt nie będzie spełniał swojej funkcji.

Jaki rozmiar kasku?

Największym problemem przy wyborze kasku jest fakt, że każdy producent oraz sklep sportowy podaje inną rozmiarówkę. Aby więc być pewnym odpowiedniego wyboru należy kupować kaski na dwa sposoby:

  • Przymierzenie kasku w sklepie

Najlepiej jest oczywiście przymierzyć kask w sklepie. Dopiero jak założymy go na głowę możemy być pewni, że nic nas nie uwiera lub też wręcz przeciwnie - czy kask nie jest zbyt luźny.

Po założeniu kasku na głowę musimy się upewnić czy nie uciska lub też nie jest zbyt luźny. Najprostszym sposobem na sprawdzenie dopasowania kasku jest zapięcie paska od kasku pod brodą oraz próba mówienia. Jeśli możemy swobodnie mówić i pasek nie uciska kask jest na pewno odpowiednio luźny. Następnie poruszamy kaskiem przesuwając go kolejno od przodu w kierunku czoła oraz do tyłu.

  • Zmierzenie obwodu głowy

Oczywiście kupując kaski narciarskie w sklepach internetowych musimy się liczyć z tym, że w wielu przypadkach nie będą one miały swoich stacjonarnych oddziałów. W przypadku kiedy będą je mieć - to daleko od naszego miejsca zamieszkania. Co zrobić gdy cena kusi? Należy zmierzyć obwód głowy. Trzeba jednak tego dokonać we właściwy sposób. Najpierw należy zmierzyć odpowiednio głowę, co czynić należy mierząc jej obwód na wysokości około 1 cm nad brwiami. Jest to najszersze miejsce głowy. Pomiar ten sprawdzamy z rozmiarówką kasku narciarskiego, który wpisany jest na metce wybranego modelu. Dla przykładu rozmiar 58 odpowiada 58cm obwodu naszej głowy.

  • Rozmiar kasków narciarskich

Standardowe rozmiary kasków narciarskich różnią się od siebie o 2 cm. Nie ma więc odstępów co 1 cm ani tym bardziej co pół. Może to być dla wielu osób problematyczne przy zakupie kasku, jednak biorąc pod uwagę fakt, że w trakcie jazdy głowa się często poci, warto wybrać rozmiar o 1 cm większy w celu zapewnienia lepszego przepływu powietrza. Dodatkowo część “miejsca” zajmuje również wkładka izolująca. 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Green Oranges blue cyan

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight

Background Color

Spotlight9

Background Color

Footer

Note: The home page is overrided by Main Layout so the changing layout will not applied for this page.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Copyright © 2013 Kaski-Uvex.pl - Kaski i Gogle firmy Uvex.